دانلود دی ان ان فارسی

پلت‌فرم دی‌ان‌ان که قبلا با نام دات‌نت‌نیوک شناخته می‌شد، یک سیستم مدیریت محتوای کدباز، قابل توسعه، امن و مقیاس پذیر است که صدها هزار کسب و کار کوچک و بزرگ از آن برای راه اندازی وب سایت خود استفاده کرده‌اند. دی‌ان‌ان با داشتن بیش از یک میلیون عضو، بیش از یک میلیون دانلود و بیش از هشت صد هزار سایت مبتنی بر آن در طول ده سال گذشته، ثابت کرده است که بستری قابل اعتماد بوده و شما می‌توانید با اطمینان کسب و کار خود را با تکیه بر آن بسازید. 

برای دریافت سورس  یا نسخه های دیگر دی ان ان فارسی می توانید به گیت هاب دی ان ان فارسی مراجعه کنید


دانلود بسته نصبی دی ان ان

انتشار بسته نصب نسخه 9.11.0 دی اِن اِن فارسی به صورت متن باز.

اولین و تنها مخزن متن باز بومی سازی سیستم مدیریت محتوای دی اِن اِن.

دانلود بسته ارتقاء نسخه موجود

انتشار بسته ارتقاء به نسخه 9.11.0 دی اِن اِن فارسی.

حتما قبل از بروزرسانی از سایت بکاپ تهیه نمایید.

Windows Vista

Windows 7

Windows 8

Windows 10

Windows 2008

Windows 2008 R2

Windows 2012

Windows 2012 R2

Microsoft IIS 7.0, 7.5, 8.0, 8.5

Microsoft SQL Server 2008

Microsoft SQL Server 2008

ExpressMicrosoft SQL Server 2008R2

Microsoft SQL Server 2008

Express R2

Microsoft SQL Server 2012

Microsoft SQL Server 2012

ExpressMicrosoft SQL Server 2014

Microsoft SQL Server 2014

ExpressMicrosoft SQL Server Azure

4.5

Windows Server 2012R2

IIS 8.5

SQL Server 2014

.NET Framework 4.5

سورس دی‌ان‌ان

برای بومی‌سازی دی‌ان‌ان نیاز به تغییر اندک در سورس این نرم‌افزار وجود دارد. به همین منظور تعدادی از فایل‌های هسته دی‌ان‌ان اصلاح شده‌اند. اگر قصد تغییر در نرم‌افزار دی‌ان‌ان را دارید، می‌توانید سورس این نرم‌افزار را از سایت اینجا دانلود کرده، سپس سورس تغییرات ما را از همان جا دانلود و جایگزین فایل‌های موجود در سورس اصلی نمایید.

چیدمان راست به چپ

ما در بومی سازی چیدمان دی‌ان‌ان یک راهکار جدید و انحصاری به کار برده‌ایم. راهکاری که امکان داشتن هر دو چیدمان راست به چپ و چپ به راست با انتخاب زبان را فراهم می‌کند. توضیح اینکه در بومی سازی سایر شرکت‌ها چیدمان کل نرم‌افزار همواره به صورت راست به چپ و ثابت می‌باشد و این موضوع ماهیت چند زبانی و چند سایتی بودن دی‌ان‌ان را زیر سوال می‌برد. در روشی ابداعی ما هنگامیکه زبان سایت فارسی، عربی، عبری یا اردو باشد چیدمان صفحه راست به چپ و در سایر موارد چیدمان چپ به راست می‌گردد. این عملیات به سادگی افزودن کلاس .rtl به تگ body صفحه و مواردی که در ادامه اشاره خواهد شد صورت می پذیرد.

راست چین سازی چیدمان با باطل کردن مقدار قبلی در css

نسخه rtl. فایل css

راست‌ چین سازی دی‌ان‌ان فارسی به گونه‌ای است که در زبان‌های راست به چپ (فارسی،عربی،...)کلاس rtl به تگ body صفحه اضافه می گردد. وجود چنین کلاسی به ما کمک می‌کند که متوجه شویم صفحه جاری راست به چپ است یا خیر. طراحان صفحات وب به خوبی آگاه هستند که این کلاس در فایل‌های css و js قابل استفاده می‌باشد. در ادامه ضمن اشاره به دو اصل مهم در css نمونه‌هایی از استفاده از این کلاس را ذکر خواهیم کرد.

اصل اول. خصوصیات اِلمان‌های یک صفحه html بین زبان‌های راست به چپ و چپ به راست در 90% موارد یکسان بوده و تنها خصوصیاتی که مقدار چپ یا راست دارند نیاز تغییر می‌باشند. به طور مثال اگر جدولی در صفحه دارای پهنای 400 پیکسل است، برای راست چین‌سازی آن نیازی به تغییر در این خصیصه وجود ندارد در حالیکه اگر فاصله از سمت چپ جدول 10 پیکسل باشد، برای راست چین‌سازی صفحه لازم است که فاصله از چپ به فاصله از راست تغییر پیدا کنید.

اصل دوم. اگر چندین مقدار برای یک خصوصیت تعریف شده باشد، همواره آخرین مقدار، مقادیر قبلی را باطل کرده و جایگزین آن‌ها می‌گردد. به طور مثلا اگر فاصله از سمت چپ جدولی 10 پیکسل تعریف شده باشد، ما با مقداردهی مجدد به آن جدول خصوصیت قبلی را باطل کرده و فاصله را از سمت چپ به سمت راست تغییر می‌دهیم.

برای درک بهتر موارد فوق به مثال های طرفین توجه نمایید:

راست چین سازی چیدمان با باطل کردن مقدار قبلی در css

نسخه rtl. فایل css

در دی‌ان‌ان فارسی اگر زبان جاری وب سایت راست به چپ (فارسی، عربی،...) باشد و همچنین اگر نسخه rtl.css یک فایل css. در کنار آن وجود داشته باشد، این فایل به جای فایل css اصلی در صفحه فراخوانی می‌گردد. به عنوان مثال در زبان فارسی به جای فراخوانی فایل module.css فایل module.rtl.css در صفحه فراخوانی خواهد شد. لازم به ذکر است این قابلیت بر روی css هایی که به روش استاندارد دی‌ان‌ان یعنی با متود (RegisterStyleSheet) فراخوانی شده باشند عمل خواهد کرد.

زبان فارسی

ترجمه روان و قابل فهم ضمن حفظ اصالت عبارات و جملات در نرم‌‌افزارها از جمله نرم‌افزار دی‌ان‌ان نیازمند تجربه طولانی در این عرصه می‌باشد. ویرایش فارسی نرم‌افزار دی‌ان‌ان پیش روی شما از ترجمه 80 درصدی برخوردار می‌باشد. با توجه به ارائه نسخه‌های جدید نرم‌افزار از سوی تولیدکننده اصلی، ممکن است ترجمه فارسی قسمت‌هایی از نرم‌افزار منسوخ و اشتباه باشد که به مرور زمان این مشکلات برطرف می‌گردد.

My Website

تمام حقوق این سایت متعلق به دی ان ان فارسی می باشد.